• Projekty realizowane przez szkołę

        •  


          Znalezione obrazy dla zapytania szkoła współpracy logo    

           Szkolny_program_wspolpracy_z_rodzicami_Razem_Latwiej_2015_2018.docx - Szkolny Program Współpracy w ramach programu "Szkoła Współpracy"

           

          Znalezione obrazy dla zapytania program szkoła współpracy                    Znalezione obrazy dla zapytania program szkoła współpracy

           

            

           

           

             Laboratoria Praktyki Edukacyjnej

          Cel: Uczyć tak, aby uczniowie chcieli   się uczyć. 

          Projekt „Laboratoria Praktyki Edukacyjnej” (LPE) realizowany jest od 2012 roku w ramach programu „Szkoła Ucząca Się” (SUS) przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z wykładowcami Kolegium Nauczycielskiego Uniwersytetu Columbia.

          W naszej szkole wprowadzono rozwiązania, które jak pokazują najnowsze wyniki badań edukacyjnych, skutecznie wspierają nauczanie i uczenie się. Są to: wzajemna obserwacja lekcji przez nauczycieli; nagrywanie i omawianie lekcji; planowane lekcji i poleceń będących wyzwaniem dla uczniów; omawianie prac uczniów i wykorzystywanie wniosków do planowania nauczania; obserwacja wybranych uczniów i planowanie zmian w nauczaniu oraz tzw. „spacer edukacyjny”. Wszystko to ma służyć podnoszeniu efektywności nauczania i wspieraniu procesu uczenia się uczniów.


            

           

           

          Ocenianie kształtujące

          Ocenianie kształtujące w Szkole uczącej się to kompleksowy program mający na celu podniesienie efektywności nauczania i uczenia.

           Informacje uzyskane dzięki OK pozwalają nauczycielowi modyfikować dalsze nauczanie    i przekazywać uczniom informację zwrotną pomagającą się uczyć.
          Ocenianie kształtujące, nazywane także "ocenianiem pomagającym się uczyć", jest w wielu krajach uważane za jeden z najbardziej obiecujących kierunków reformowania oświaty. Raport Organizacji Rozwoju Gospodarczego i Współpracy (OECD) z 2005 r. dowodzi skuteczności tego sposobu oceniania w poprawie wyników nauczania, przygotowaniu do uczenia się przez całe życie i wyrównywaniu szans edukacyjnych.

          Od 2010 roku nauczyciele Z.S. Kozielice stosują w nauczaniu elementy O.K.
          między innymi: cele w języku ucznia ,NACOBEZU, informację zwrotną.


          Praca z klasą

          Cel programu :
          Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży na wsi i w małych miejscowościach przez wzmocnienie kadry pedagogicznej szkół energią zdolnych dynamicznych absolwentów oraz poszerzenie oferty edukacyjnej


           









           

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Kozielicach im. Osadników Ziem Zachodnich
      • 91 561 11 48 pedagog 690 577 674
      • 74-204 Kozielice Kozielice 73 Poland
      • 91 563 03 27
  • Galeria zdjęć

      brak danych