• ŻYCIE SZKOŁY 2017/2018

        • ZAJĘCIA MODUŁOWE

          Dnia 5 czerwca w naszej szkole odbyły się zajęcia modułowe pt:”Ekotropiciele”, które przygotował i poprowadził zespół nauczycieli matematyczno- przyrodniczych. Wzięły w nich udział klasy VI, VII I IIG. Celem gry  pobyło budzenie uczestników do refleksji nad globalnym kontekstem ich codziennych wyborów i nawyków oraz dbałość o ekologię. Każda klasa po wymyśleniu nazwy dla swojego zespołu przystąpiła do pokonania trasy gry. Trasę wyznaczały stacje, które były rozmieszczone na terenie szkoły.  Każda stacja miała swoją nazwę : WODA, ENERGIA, UBRANIE, JEDZENE, SZKOŁA. Uczniowie, aby je zdobyć musieli rozwiązać zadania, które nawiązywały do nazwy stacji. Na wykonanie zadania  i zdobycie stacji potrzebowali ok. 15 min. Rozwiązując zadania w obrębie konkretnej stacji zdobywali punkty i przechodzili do następnej. Na zakończenie gry odbyło się podsumowanie zabawy, podliczenie punktów oraz rozdanie wszystkim uczestnikom niespodzianki w postaci lodów. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników, co potwierdziło ich zaangażowanie w wykonywanie zadań.  Ponadto uczniowie zaproponowali, aby tego typu zajęcia odbywały się częściej w naszej szkole.

          Zdjęcia  z tego wydarzenia do obejrzenia w GALERII. 

          PROJEKTY EDUKACYJNE

                          1 czerwca 2018 roku odbył się Dzień Projektów Edukacyjnych. W tym roku mieliśmy możliwość przyjrzenia się efektom pracy pięciu grup.  Kolejność prezentacji była wcześniej losowana.  Projekty były różnorodne, każdy zaciekawił słuchaczy. Uczniowie z klasy II gimnazjum  opowiedzieli o współpracy z Parkiem Krajobrazowym w Drawnie . Chłopcy w trakcie  wyjazdów z nauczycielem geografii do Parku sprzątnęli trasy turystyczne. Dwoje uczniów  zaprezentowało różnorodne sposoby uczenia się języka obcego. Był to projekt którego opiekunką była nauczycielka języka angielskiego. Z kolei podopieczni pani uczącej informatyki  opowiedzieli nam jak pracowali z uczniami klasy II szkoły podstawowej. Przekazywali dzieciom wiedzę na temat kodowania. Ta grupa przygotowała zagadkę logiczną dla wszystkich słuchaczy. Nauczycielka języka polskiego opiekowała się grupą dziewcząt  , które organizowały aktywne przerwy dla dzieci najmłodszych. Kolejna grupa również złożona z dziewcząt pod kierunkiem nauczycielki historii wykonały siedziska z drewnianych palet, które od maja służą uczniom naszej szkoły. O wędkarstwie morskim wiele interesujących informacji przekazała nam grupa pani uczącej j. niemieckiego. Wcześniej uczniowie ci przygotowali wystawę prezentującą ryby bałtyckie. Ostatnim zaprezentowanym projektem była prezentacja doświadczeń chemicznych. Grupa  pracowała pod kierunkiem nauczycielki chemii. Chłopcy wykonali szereg  doświadczeń.

              Wszystkie prezentacje z dużym zainteresowaniem  obejrzeli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

           

          RELACJA Z WIZYTY STUDYJNEJ, KTÓRĄ ZORGANIZOWANO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOZIELICACH W DNIU 23.05.2018r.

           

          Doskonaląca Analiza Nauczania zagościła w Szkole Podstawowej  w Kozielicach na dobre. Praktyka ta stosowana jest przez wszystkich nauczycieli naszej szkoły. W czteroosobowych grupach nauczyciele dzielą się doświadczeniami, omawiają nagrane lekcje, udzielają informacji zwrotnej, planują zmiany i dalszy rozwój. Dzięki praktyce nauczyliśmy się rzetelnej, konstruktywnej współpracy koleżeńskiej, opartej na zaufaniu, wspólnocie, dążeniu do określonego, jednolitego celu dla grupy.  DAN to świetny sposób na integrację, kształtowanie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie. W ramach upowszechniania praktyki tylko w tym roku szkolnym zorganizowaliśmy trzy wizyty studyjne. Dwie z nich skierowane były do nauczycieli. W dniu 23.05.2018r.  w wizycie dot. Doskonalącej Analizy Nauczania z wykorzystaniem nagrania wideo uczestniczyli dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przęsocinie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pomorskim, Zespół Placówek Oświatowych w Chociwlu, Szkoła Podstawowa w Dobrej, Zespół Szkół w Ińsku, Szkoła Podstawowa w Rzeplinie, Szkoła Podstawowa w Dobropolu, Szkoła Podstawowa nr 54 w Szczecinie, Szkoła Podstawowa nr 44 w Szczecinie, Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Sportowymi w Gorzowie Wlkp. oraz Szkoła Podstawowa nr 20 w Gorzowie Wlkp. Podczas wizyty dyrektorzy obserwowali lekcje historii, języka niemieckiego, chemii i edukacji wczesnoszkolnej, prowadzone metodami oceniania kształtującego oraz uczestniczyli w mini warsztatach prowadzonych przez liderki SP Kozielice –  Monikę Burdę, Annę Siepkę, Beatę Wojtalewicz, Beatę Ludwiczak, Urszulę Jackowską i Agnieszkę Krawiec. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze a na zakończenie  otrzymaliśmy od dyrektorów informacje zwrotne dot. zorganizowanej wizyty. I na tym nie koniec. Od roku szkolnego 2018/2019 nawiązujemy współpracę ze szkołami zainteresowanymi Doskonalącą Analizą Nauczania oraz planujemy kolejne wizyty studyjne.

          KONKURS O WIELKIEJ BRYTANII

          12 marca w naszej szkole odbył sie konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas V-VII.Organizatorem konkursu była pani A.Robiecka.

          Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego wśród uczniów,kształcenie umiejętności poszukiwania informacji z różnych żródeł oraz pogłębienie znajomości kultury krajów anglojęzycznych.

          Uczniowie dostali do rozwiązania test składający się z 20 pytań otwartch i zamknietych.

          Poniżej wyniki konkursu:

          1m B. Terebus  VII A

          2m. O.Siepka    V A

          3m.N. Pawlik, E.Goch  VII A.

          Zwycięzcom gratulujemy!!!!!

                                                                                 

          KONKURS MATEMATYCZNY

          Dnia 17 marca 2018r w Zespole Szkół w Lipianach odbył się I POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY, do konkursu przystąpili uczniowie klas VII oraz II i III gimnazjum. 

          W konkursie uczestniczyła reprezentacja szkoły w Kozielicach, opiekunem uczniów była Pani Jolanta Dobrogowska- nauczyciel matematyki.

          Uczeń klasy VII - Adam Mroczek zajął III miejsce w w/w konkursie.  GRATULACJE

          SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY dla 0 - III

          Dnia 01.03.2018 zaproszony do naszej szkoły  przez Panią Pedagog Teatr Kurtyna zaprezentował bajkę profilaktyczną pt. „Tu rządzi kot”. Środki na sfinansowanie spektaklu zostały pozyskane z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

          Teatr Kurtyna zaprosił młodych widzów (oddziały przedszkolne i klasy I – IV) na spektakl, który opowiadał o tym, jak wspaniale jest odkrywać, że świat może być miejscem, którego będziemy mądrymi i szczęśliwymi mieszkańcami, cieszącymi się szacunkiem i uznaniem innych. Tytułowy bohater, spragniony wiedzy i dociekliwy kot powiedzie widzów przez zabawną i pouczającą opowieść o wytrwałości, pracowitości, byciu uczciwym i sprawiedliwym.
          O tym, że złość czyni nas słabymi, a korzystanie z rad opiekunów pozwala na to, by dobro i prawda dawały nam szczęście. „Tu rządzi kot” to barwne, wypełnione muzyką przedstawienie, które w uroczy, zabawny, a zarazem prosty i adekwatny sposób, dostosowany realizacyjnie i treściowo do zróżnicowanego poziomu psychofizycznego młodych widzów, daje im możliwość poznania
          i zrozumienia podstawowych procesów społecznych, oraz wypracowania właściwego wobec nich modelu zachowania.

          Wartości wychowawczo-profilaktyczne w oparciu o Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r.: profilaktyka zachowań ryzykownych (zapoznanie z podstawowymi zasadami profilaktyki uzależnień, niebezpieczeństwo użycia łatwo dostępnych  używek i lekarstw, szkodliwy wpływ alkoholu i papierosów na zdrowie człowieka), edukacja zdrowotna (kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, asertywne sposoby odmawiania), kształtowanie postaw społecznych (wytrwałość
          w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się
          w sytuacjach zwycięstwa i porażki, nawiązywania i podtrzymywania relacji
          z rówieśnikami, empatia i szacunek dla słabszych, pokora wobec autorytetów).

           

          Czy słowem można zranić? Jacek Musatowicz- profilaktyka

          Dnia 06.02.2018 r. Pani Pedagog zaprosiła uczniów naszej szkoły na wspaniałe wydarzenie jakim był koncert profilaktyczny Jacka Musiatowicza i jego syna pt.: „Czy słowem można zranić?! Środki na sfinansowanie koncertu zostały pozyskane z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

           

          CELE PROGRAMU :

          - profilaktyka w dziedzinie uzależnień

          - ukształtowanie zdrowego stylu życia, właściwego stosunku do otaczającego nas świata , określenie systemu wartości w kształtowaniu osobowości uczestników programu.

           ZADANIA PROGRAMU :

          - rozwój zainteresowań w różnych formach działalności

          - nauka kreowania właściwych stosunków międzyludzkich oraz właściwych postaw życiowych , dobrych decyzji i wyborów moralnych , asertywnego mówienia „ nie „ 
          ( niezależność podejmowanych decyzji ) oraz pomoc w budowaniu wiary we własną godność i wartość uczestników programu.

           

          Jacek Musiatowicz – laureat nagrody PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ
          za wybitną osobowość twórczą za 1997 rok.

          Laureat 33 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, laureat nagrody literackiej im. Józefa Kraszewskiego, autor tekstów do najnowszej płyty Patrycji Markowskiej i do płyty Iwony Węgrowskiej. Twórca muzyki do filmu : „A ty mnie ponad” – film o AIDS, który został nagrodzony Złotymi Niedźwiedziami  na Festiwalu w Berlinie. Program „Życie na niby” – jest profilaktyka skierowana do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazajlnej. Realizowany jest
          w formie koncertu rockowego, podczas którego przestrzega młodzież przed zgubnymi wpływami używek. Młodzież dotknięta jest nowym nałogiem - pozornie kontrolowanym przez rodziców i nauczycieli, pozornie kontrolowanym przez nich samych. czyli pojawił się pierwszy objaw wejścia w nałóg – niby kontrola a spróbujcie im wprowadzić zakaz korzystania z komputera choćby na tydzień! Te przerażające słowa padają z ust muzyka, który na rynku muzycznym w Polsce istnieje już od 15 lat. Koncert jest sumą obserwacji życia rockowego, aktorskiego i artystycznego w ogóle. Duży nacisk Artysta kładzie na agresję słowną, wulgaryzmy i skrótowość myślenia oraz przemoc w Internecie. Recital jest sumą obserwacji życia artystycznego i rockowego, jest programem motywacyjnym, mówiącym o tym, że żadna sytuacja życiowa nie powinna skłonić młodego człowieka do sięgania po używki.

           

          LIST POLECAJĄCY DO ODBIORCÓW AUTORSKIEGO PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO JACKA MUSIATOWICZA „ŻYCIE NA NIBY”

          ERNEST BRYL

          / AMBASADOR  RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ W IRLANDII, POETA , PROZAIK, PUBLICYSTA, POSEŁ NA SEJM…/

           

          Jacek Musiatowicz. Poeta, pieśniarz związany z NURTEM TAK, kiedyś lubianym i nazywanym poetycką piosenką. Potem trochę zapomnianym na rzecz tekstów, które już są tylko okrzykami. Na szczęście poezja śpiewana powraca do serc odbiorców.

          A sam pieśniarz i poeta? Też jest specjalny, bo wszystko o czym pisze jest przeżyte. I to co dobre i to co się nie udało. I radości
          i przegrane. Niezasłużenie i zasłużenie. Śpiewa też wiersze innych poetów – jego przyjaciół. A więc i moje. Właściwie nie mogę Go oddzielić od Jego piosenek. A są te piosenki , czy raczej śpiewane wiersze bardzo związane z życiem tych, którym się niełatwo idzie przez życie. Bo i Jackowi tak sie przydarzyło. Wie co to praca fizyczna, wie, co kłopoty ze światem i kłopoty ze sobą, wie co miłość, wie co rodzina, wychowanie dziecka. Wie też , co to jest przegrana i wygrana. No i stara się żyć tak , aby się jakoś w lustrze oglądać. Wart słuchania i uwagi. Bo specjalny a to dziś nie takie częste.

           

           

          Akcja "Czy znasz tych świętych"?

          Pod tym hasłem została przeprowadzona akcja przed dniem Wszystkich Świętych, której celem było propagowanie kultury chrześcijańskiej w naszej szkole. Uczniowie klas IV-VII i Gimnazjum przygotowali plakaty o dowolnie wybranym świętym. Plakaty zostały wywieszone na korytarzu szkolnym, żeby każdy mógł dowiedzieć się czegoś ciekawego o różnych świętych. Uczennice klasy VIIA Ewelina Goch i Wiktoria Pawlik zorganizowały na długich przerwach konkurs z zagadkami. Podchodząc do różnych osób w szkole zadawały pytania: Jaki to święty? Za prawidłową odpowiedź rozdawały lizaki oraz obrazki ze świętymi.  Akcja cieszyła  się zainterosowaniem.

                                                                                                            Elzbieta Retecka

           

           

          Pasowanie na ucznia

          20 października 2017 odbyła się w naszej szkole uroczystość „Pasowania na ucznia”. W obecności Pani Dyrektor, Pana Wójta, rodziców, uczniów klas O-III, kolejna grupa pierwszaków została przyjęta w poczet grona uczniów Szkoły Podstawowej

          w Kozielicach. Ale nie obyło się bez pewnych komplikacji.  Maluchy zaprosiły na swoją uroczystość Dobrą Wróżkę, ale zapomniały o Czarnej Wróżce, która bardzo się zdenerwowała z tego powodu. Zaczarowała dzieci w żółtodzioby. Na pomoc przyszła Dobra Wróżka. Aby zrzucić zaklęcie, pierwszaki musiały udać się do różnych krain

          i wykonać trudne zadania. Wykonały je wspaniale, więc mogły zostać przyjęte do społeczności uczniowskiej. Złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor Beata Rejmer dokonała aktu pasowania. Miłym akcentem uroczystości były prezenty jakie otrzymali pierwszoklasiści. Pani dyrektor podarowała „zaczarowane” kuferki, Pan Wójt Piotr Rybkowski przyniósł czekolady, a uczniowie klas 0, II i  III ofiarowali  przybory szkolne. Dopełnieniem uroczystości był poczęstunek, przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej.

          Pasowanie przygotowała wychowawczyni klasy pierwszej Elżbieta Skawińska.

          W przygotowaniu dekoracji pomogła pani Ewa Ogrodzińska, a w roli wróżek wystąpiły panie Bernarda Pabjan (Dobra Wróżka) oraz Teresa Kulińska ( Czarna Wróżka).

           

           Międzynarodowy Dzień Kropki – International Dot Day

          Dnia 15 września, dzieci z klas I-III, punktu przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszystkie bez wyjątku nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Właśnie tego dnia dzieci prezentowały swoje talenty: śpiew, taniec, rymowanie wierszyków, grę na instrumentach muzycznych itp. Dzieci
          wspólnie malowały również kropki na szkolnym placu, korytarzu szkolnym. Malowaliśmy także  kropki farbami oraz naklejaliśmy je na papierowe koszulki. Tworzyliśmy kropelkowe, fantazyjne obrazki. Było mnóstwo atrakcji i świetnej zabawy. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu.

           

           

           

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Kozielicach im. Osadników Ziem Zachodnich
      • 91 561 11 48 pedagog 690 577 674
      • 74-204 Kozielice Kozielice 73 Poland
      • 91 563 03 27
  • Galeria zdjęć

      brak danych