• 2020/2021

• Porty w Szczecinie i Świnoujściu naszą bramą do Europy.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym, którego celem była promocja portu. W świetlicy szkolnej uczniowie mogli oglądać wystawę prac. Nagrody otrzymali uczniowie, których prace zostały wyróżnione.

WARSZTATY ANGLOJĘZYCZNE

Za nami pierwszy cykl warsztatowego maratonu jezykowego, ktory odbywal się online dla uczniów Naszej placówki w dniu 21 maja 2021 od godz.8 do godz 14,30.

Warsztaty w jezyku angielskim  poprowadzili trenerzy z USA, Indii oraz Nigerii. Kazde z nich byly inne i  wniosly duzo wiedzy merytorycznej, praktyki jak rowniez zabawy i wspanialych doswiadczen zyciowych.

Pierwsze dwie godziny spędziliśmy pracując w grupach pod okiem Nigeryjczyka Lawrence,kolejne dwie godziny spędziliśmy z Joshem z żołnierzem ze Stanów Zjednoczonych.

Podczas tych zajęć poznaliśmy historię i kulturę oraz życie studenckie w Ameryce.

Ostatnie dwie godziny zajęć były poświęcone na relaks.Wzięliśmy udział w zajęciach z yogi, trenerem tych zajęć był Hindus Jaykishan. Było mnóstwo dobrej zabawy.

Padly cieple slowa trenerow pod adresem naszej mlodziezy, otwartosci mlodych ludzi na nowe doswiadczenia edukacyjne jak rowniez ich bieglosci w jezyku angielskim. Bardzo nas to cieszy, zwlaszcza, ze mlodziez zadeklarowala chec pogebiana swojej wiedzy i uczestnictwa w podobnych inicjatywach... o ktorych juz wkrotce :)

??????Thank you very much @Pavel Chuduk, Center for Civil Communications, @Josh Dankosky,@Jaykishan Rajput and @Lawrenkovich Ekeomasinachi for this great opportunity!

Porty w Szczecinie i Świnoujściu naszą bramą do Europy

Uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach, na których poznali historię rozwoju i znaczenie Portów Morskich Szczecin - Świnoujście na terenach Pomorza Zachodniego.

Zajęcia były prowadzone w trybie stacjonarnym w klasach I-III oraz online w klasach IV - VII.

Uczniowie najpierw wysłuchali z zainteresowaniem opowieści o porcie a następnie układali puzzle (wykorzystując również tablicę multimedialną) i wykonali prace plastyczne.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W dniu 04.02.2020 r. odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Dzieci powiedziały wiersze, zaśpiewały piosenki po czym złożyły uroczysta przysięgę.  Na koniec otrzymały upominki sponsorowane przez Wojta Gminy Pana Piotra Rybkowskiego.

Czytanie na trawie.

W piątek 18 września dzieci z klas drugich rozłożyły koce i słuchały lektury Waldemara Cichonia pt."Cukierku, Ty łobuzie".

To książka dla najmłodszych, zachęcająca do czytania i rozwijania wyobraźni. Jednocześnie stanowi również zabawę dla rodziców, ponieważ przytoczone sytuacje są na tyle zabawne, że rozśmieszą niejednego z nich! Autor bardzo dobrze radzi sobie z pisaniem w swobodnym stylu, prostym językiem, który jest zrozumiały dla dzieci i może ćwiczyć ich zdolności czytania. Kolejnym dużym plusem książki są wyraźne, różnobarwne i pobudzające wyobraźnię ilustracje. Dzięki nim dziecko może chętniej po nią sięgnąć i zauroczyć się w słodkim Cukierku, namalowanym z wielką precyzją.

"Cukierku, ty łobuzie" to przezabawna historia, ciepła i dedykowana dla każdego dziecka, niezależnie czy jest wielbicielem kotów, czy nie. Jeśli jednak nie jest, to z dużym prawdopodobieństwem zapragnie mieć czworonożnego, futrzastego przyjaciela!

Dzień Kropki 15 września 2020 r. w Kozielicach.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Tego dnia uczniowie klas 1-3, dzieci punktu przedszkolnego oraz oddziałów 5 i 6 latków zainspirowani przez małą Vashti tworzyli kropkowe dzieła sztuki w salach lekcyjnych i przed budynkiem szkoły.