• ŻYCIE SZKOŁY 2016/2017

        • „FESTIWAL PIOSENKI”

          W dniu 01.06.2017 roku odbył się festiwal piosenki zorganizowany przez nauczycieli języków obcych. Uczniowie prezentowali swoje talenty muzyczne w języku angielskim, niemieckim i migowym. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, statuetki „NUTKI” oraz dyplomy udziału. Obserwując publiczność, wszyscy świetnie się bawili, więc za rok będzie „powtórka z imprezy”.

           

           

          „WSPÓŁPRACA Z GIMNAZJUM W RADAWNICY”

          Nauczycielka języka angielskiego – Agnieszka Krawiec – za pośrednictwem grupy OK zeszyt nawiązała wspólpracę z panią Magdą Nowacką z Gimnazjum w Radawnicy. Uczniowie przez trzy miesiące wspólnie realizowali projekt – „Czy Szekspir istniał naprawdę?” oraz nawiązali kontakt, pisząc do siebie listy w języku angielskim.

           

          UWAGA!!!!

          Nasza uczennica Aleksandra Sarba z klasy IIIA gimnazjum zajęła 20 miejsce w corocznym konkursie językowym na kartkę z pamiętnika. Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za oddane głosy.

           

          ,,Żyję zdrowo, witaminkowo’’

          30 maja 2017 roku w naszej szkole przeprowadzono cykliczną akcję ,, Żyję zdrowo, witaminkowo”.

          Na początku, w pięknej scenerii uczennice klasy IV przedstawiły teatrzyk pt.,, O zdrowym Czerwonym Kapturku”. Była to opowieść o tym, jak babcia zawiązała spółkę z wilkiem i dogadzali sobie tłustym, niezdrowym jedzeniem. Taki styl życia doprowadził do choroby. Na szczęście Doktor Ojnieboli wraz ze swoimi asystentami sprowadzili babcię i wilka ze złej drogi.

          W wydarzeniu uczestniczyły klasy IV-VISP. Zadaniem poszczególnych klas było przeprowadzenie prezentacji dotyczącej wcześniej wylosowanych warzyw i owoców. Wszystkie klasy zaciekawiły informacjami na temat: ogórka , truskawki, banana, cukini, jabłka .

          Uczniowie wykonali też plakaty związane z akcją.

          Klasa V przygotowała dodatkowo zdrowy poczęstunek.

          Wszystkie klasy spisały się na medal. Każda klasa otrzymała dyplom a całe wydarzenie podsumowała Pani z SANEPID-u.

           

          DZIEŃ SCRATCHA

          10 maja 2017 roku dla klas pierwszych i czwartej szkoły Podstawowej w Kozielicach zorganizowano i przeprowadzono spotkanie pod hasłem „Urodziny Scratcha”. Zabawę zaczęto od prezentacji szyfru ”Czekoladka”. Po wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości na uczniów czekało zadanie: Odkoduj „Kto ma dzisiaj urodziny?” Oczywiście wszyscy poprawnie odkodowali zaszyfrowana informację – „Urodziny Kota”.

          Drugie zadanie dostarczyło wiele emocji i uśmiechów. Uczniowie podzieleni na zespoły 3-4 osobowe otrzymali taką informację: W domu mieszkają następujące zwierzęta: krowa, pies, zebra, baran, hipopotam, małpa. Odgadnij gdzie są ich mieszkania, wiedząc że: Krowa nie mieszka na pierwszym piętrze, baran nie mieszka na parterze a hipopotam na pewno nie zajmuje mieszkania na pierwszym piętrze oraz mieszkania na parterze po prawej stronie domu. Dodatkowe kolorowe plansze informowały o warunkach jakie należy spełnić przy lokalizacji zwierząt do mieszkań, a mianowicie: pies lubi barana, baran lubi małpę, zebra lubi krowę a krowa hipopotama. Zwierzęta, które absolutnie nie mogą być sąsiadami to: małpa i krowa oraz pies z hipopotamem. Zadanie to było atrakcyjne dla dzieci ponieważ sylwetki zwierząt należało nakleić do wybranego przez grupę domku. W efekcie powstały kolorowe domki z prawidłowo rozlokowanymi zwierzętami.

          Po trudach odkodowania informacji nastąpiła chwila radości z „muchą”. Uczniowie wspólnie śledzili ruchy muchy na dużej planszy, kiedy nie znajdowała się już na planszy wszyscy krzyczeli – „ mucha wyszła!” Utrudnieniem ale i świetną zabawą okazało się wprowadzenie czterech kolorów na planszę. W swej wędrówce po planszy mucha mogła znaleźć się na polu;

          czerwonym – klaśniecie w dłonie

          niebieskim- dwa przysiady

          zielonym- podskok w górę

          żółtym- okrzyk Bum!!!

           

          Po świetnej zabawie przyszedł czas na wyciszenie się i odpoczynek z pszczółką. Nasza Maja - tak nazwali ją uczniowie klas pierwszych musiała pracować i zbierać nektar. Zaczynała trasę od zielonego kwadratu, kończyła na czerwonym. Nie mogła wpaść do wody, czyli niebieskiego pola.

          Zainteresowanie tym zadaniem było ogromne, każdy chciał zaprogramować trasę i pomóc pszczółce w wykonaniu zadania. Nawet długa przerwa nie przerwała czwartoklasistą zabawy z Beebotem.

          Kolejną atrakcyjną zabawą było zbieranie z pszczółką pieniędzy. Każda para uczniów planowała drogę dla Beebota, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy. Emocji i radości nie brakowało, dzieci zbierały od 8 złotych do rekordowych 30 zł. Trzeba było uważać na zbiorniki wodne w postaci niebieskich pól, aby nie stracić pieniędzy.

          Labirynty matematyczne, obliczenia – sumy i różnice a na dodatek przypomnienie liczb parzystych i nieparzystych to zadanie z różowymi polami na macie. W wersji dla klas pierwszych należało strzałkami wyznaczyć drogę od startu do mety, ale przez liczby parzyste. Dla klas czwartych plansza z działaniami matematycznymi i wyznaczeniem drogi poprzez wyniki nieparzyste. Wszystko można było sprawdzić za pomocą pszczółki, którą trzeba było wcześniej zakodować, a nauczyciele obserwowali, czy poprawnie zadanie zostało wykonane.

          Przerwa na odpoczynek po ciężkiej pracy umysłowej polegała na wykonaniu układu ćwiczeń ruchowych. Pierwszy układ zaprojektował nauczyciel, następne chętni uczniowie. Ćwiczenia przypominają kierunki: lewa i prawa strona, obroty w prawo, lewo; reszta znaków to: podskoki, przysiady, kroki do przodu i tyłu. Wykonując układ kroków z muzyką, można było nawet potańczyć.

          Kolejne zadanie na urodziny kota to dokładność i precyzja. Uczniowie dobrani w zespoły 5-6 cio osobowe uczyli się odczytywania punktów w układzie współrzędnych. Dyktando graficzne dla klas pierwszych polegało na ułożeniu i wyklejeniu kuzynki Beebota czyli osy. Klasa czwarta dostała bardziej skomplikowane dyktando. Dla nich dyktando przedstawiało napis i wizerunek naszego kota Scratcha.

          Spotkanie, jak każde urodziny zakończyło się słodkim poczęstunkiem, rozdaniem balonów dla wszystkich klas oraz pamiątkowym zdjęciem.

           

           

          Zielona szkoła

          W dniach 24-26 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy II a i III a szkoły podstawowej pod opieką p. T. Kulińskiej i E. Skawińskiej wyjechali  na Zieloną  Szkołę  do  Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu.

          Chociaż kwietniowa aura nas nie rozpieszczała dzieci  przeżyły wspaniałe trzy dni. Wśród wielu atrakcji było wyjście na basen, wizyta u sióstr Faustynek , w Muzeum Ziemi Myśliborskiej oraz wyjście na pyszny deser do kawiarni.

          Dzieci świetnie się bawiły podczas zajęć sportowych , a wieczorem na dyskotece z rówieśnikami ze Szczecina.  Ostatni wieczór spędziły przy ognisku śpiewając i piecząc kiełbaski.

          Podczas pobytu musiały wykazać się samodzielnością co sprawiło im wiele radości. Najlepszą oceną wyjazdu było pytanie „ Czy za rok też pojedziemy , ale na dłużej ?”. 

           

           

           

           

          Rozstrzygnięcie konkursu na " Najpiękniejsza pisankę"

          Rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą pisankę wielkanocną” odbyło się 6 kwietnia. Wszystkie prace były bardzo piękne przez co Jury miało nie lada kłopot w ich ocenie. Jury wzięło pod uwagę oryginalność oraz estetykę pracy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy do uczestniczenia w kolejnych konkursach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Laureaci: Ewelina Goch kl.VIA i Olga Siepka kl.IV.

          Wyróżnienie otrzymali: Julia Boczkowska kl.IV i Michał Boczkowski kl.0.

           

           

          Nocowanie w szkole

           

          W dniach z 31 marca na 01 kwietnia w naszej szkole odbyło sie nocowanie.W nocowaniu wzięło udział 12 uczennic z klas gimnazjalnych oraz 2 opiekunów- Cichocka Małgorzata i Krawiec Agnieszka.Dziewczyny aktywnie spędziły czas. Odbyły się zajęcia językowe, kulinarne, plastyczne metoda "farby rosnące", taneczne i wokalne.

           

          W dniach 27-29 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Kozielicach odbyły się szkolne Rekolekcje Wielkopostne . W tym roku zostały one poprowadzone przez księdza Marcina Marka Stefanika oraz dwóch kleryków –Mieczysława i Michała . Było to niezwykłe przeżycie zarówno dla uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Spotkania odbywały się w dwóch grupach, na przemian w szkole i w kościele.. Pierwszy dzień Rekolekcji to ,,Droga masek”. Było to nietypowe ale bardzo ciekawe przeżycie Drogi Krzyżowej . Dzień drugi był okazją, by przystąpić do sakramentu pokuty. Uczniowie SP w tym dniu przygotowali zbroje rycerzy Jezusa . Potem oczywiście modlitwa i grupowe zdjęcie . W trzecim dniu na zakończenie rekolekcji uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej . Dzieci śpiewały pieśni, których nauczyły się podczas spotkań z klerykami. Na koniec przedstawiciele szkoły podziękowali księdzu rekolekcjoniście i klerykom za czas rekolekcji. Był to bardzo wzruszający moment . Po trzech tak przeżytych dniach ciężko się rozstać. Mamy nadzieję , że jeszcze nie raz będzie okazja, żeby przeżyć tak wspaniałe chwile.

           

          Agata Bińkowska kl. IIIAG

          JASEŁKA

          Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyły się jasełka, przygotowywane przez uczniów pod opieką pani Elżbiety Reteckiej. W pięknie udekorowanej sali zebrali się Pani Dyrektor, Pan Wójt , nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, aby przeżyć historię narodzin Pana Jezusa. Uroczysty charakter przedstawienia wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój a zdolni, młodzi aktorzy i wokaliści dostarczyli wiele miłych doznań. Po zakończonym spektaklu Pani Dyrektor i Pan Wójt złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Jak co roku nie mogło się obejść bez odwiedzin najważniejszego gościa tego dnia – świętego Mikołaja, który każdemu dziecku wręczył paczkę.

          Debata uczniowska dotycząca tolerancji w szkole

          W dniu 19 grudnia 2016 roku, uczniowie klasy III B gimnazjum, w ramach projektu klasowego z WOS, przygotowali debatę na temat tolerancji w szkole. W debacie uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich.

          Na początku prowadzący przedstawili zasady debaty. Wyznaczono czas na wypowiedzi uczestników. Uczniowie przedstawiali swoje argumenty i odnosili się argumentów strony przeciwnej. Debata została podsumowana przez moderatorów. 

                                   Konferencja DAN

          29listopada 2016 roku w Zespole Szkół im.Osadników 
          Ziem Zachodnich w Kozielicach odbyła się
          konferencja upowszechniająca DAN.
           Organizatorem konferencji byli Dyrektor Szkoły
           i nauczyciele ZS we współpracy z Centrum
           Edukacji Obywatelskiejw Warszawie. 
          DAN – Doskonaląca Analiza Nauczania to praktyka 
          doskonalenia nauczycieli wypracowana i upowszechniana przez 
          CEO Program Szkoły Uczącej Się. Jest to działanie prowadzone przez
           współpracujących ze sobą nauczycieli w oparciu o nagrany fragment 
          lekcji – zadanie edukacyjne. W powstaniu tej praktyki bardzo duży 
          udział mieli nauczyciele naszej szkoły, którzy od początku zaangażowali
           się w ten projekt. Wszystko zaczęło się w czerwcu 2012 gdy 
          ZS Kozielice jako jedna z 8 szkół zakwalifikowała się do projektu 
          Laboratoria Praktyk  Edukacyjnych realizowanego przez Program 
          Szkoły Uczącej Się. Konferencja składała się z warsztatów polegających 
          na przejściu przez poszczególne etapy Doskonalącej Analizy Nauczania. 
          Warsztaty odbywały się w pięciu grupach:
          • dla dyrektorów – prowadząca Katarzyna Olejnik CEO
          • dla nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego - prowadząca 
            Monika Burda przy wykorzystaniu nagrania lekcji Anny Siepki.
          • dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych – prowadzące 
            Beata Ludwiczak i Beata Wojtalewicz przy wykorzystaniu nagrania
             lekcji Beaty Wojtalewicz,
          • dla nauczycieli języków obcych – prowadzące Agnieszka Krawiec i
             Małgorzata Cichocka przy wykorzystaniu nagrania lekcji
             Patrycji Głowackiej,
          • dla nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych –
             prowadząca Urszula Jackowska przy wykorzystaniu nagrania lekcji 
            Janusza Kurowskiego.
          Zwieńczeniem konferencji była dyskusja i wymiana doświadczeń oraz 
          podsumowanie pod hasłem „Jak rozwijać DAN. Katarzyna Olejnik 
          przedstawiła idę Doskonalącej Analizy Nauczania, a Urszula Jackowska jak 
          ta praktyka powstawała i ewaluowała w Zespole Szkół w Kozielicach.
          W Konferencji wzięli udział nauczyciele i dyrektorzy z:
          • Szkoły Podstawowej nr 47 w Szczecinie,
          • Szkoły podstawowej w Drawnie,
          • Szkoły podstawowej nr 6 w Koszalinie,
          • Szkoły podstawowej w Niemicy,
          • Zespołu Szkół w Ostrowcu,
          • Szkoły podstawowej nr5 w Koszalinie,
          • Zespołu Szkół w Warnicach,
          • Szkoły Podstawowej w Lipianach,
          • Szkoły Podstawowej w Okunicy,
          • Szkoły Podstawowej w Żukowie,
          • Szkoły podstawowej w Brzesku,
          • Szkoły podstawowej w Pyrzycach,
          • Szkoły Podstawowej w Strachocinie,
          oraz:
          • Wójt Gminy Kozielice – Pan Piotr Rybkowski,
          • Skarbnik Gminy Kozielice – Pani Jolanta Szczendor,
          • przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą – Pani Iloną Kurzawą,
          • Dyrektor Wydziały Oświaty Starostwa Powiatowego w Pyrzycach – 
            Pani Wioletta Balcerzyk,
          • Dyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Pyrzycach – PaniTeresa Mamos  
          DAN_Kozielice_konferencja_upowszechniaja__ca.pptx
          
          

           Apel z okazji Święta Niepodległości

          Dnia 15 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy VIA pod kierunkiem wychowawczyni pani Sabiny Nowackiej - Czyszek. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.

           

          Znalezione obrazy dla zapytania pasowanie na uczniaPasowanie na ucznia - 21 października 2016 roku.

          W tym dniu od samego rana w naszej szkole wśród wszystkich uczniów, wyróżniali się uczniowie z klasy Ia i b. To właśnie było Ich święto – to był Ich wielki dzień. Zostali pasowani i przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczystość pasowania na ucznia jest naszą wieloletnią tradycją. Ten szczególny dzień przeżywają dzieci i nauczyciele – wychowawcy, ale najbardziej chyba Ich rodzice. Obie klasy przygotowały wspólny program artystyczny dla wszystkich zaproszonych gości. Pasowanie na ucznia było pełne wrażeń i wzruszeń, na pewno na długo zapadnie w naszej pamięci.

           

          Znalezione obrazy dla zapytania PAPUGARNIA GIFCzy można zaprzyjaźnić się z papugami?

          25.10 2016r. w deszczowy, ponury dzień dzieci z klasy IIa i IIIa pojechały tam, gdzie jest ciepło i kolorowo- nie, nie do krajów egzotycznych lecz do Papugarnii w Stargardzie. Wielkie zaskoczenie, bo w zwykłej kamienicy czekało ok.30 pięknych, kolorowych i różnej wielkości papug. Dzieci poprzez doskonałą zabawę poznały różne gatunki tych ptaków, dowiedziały się jak żyją w środowisku naturalnym. Wielką frajdą było karmienie ich z ręki, głaskanie oraz próby rozmowy. Każde dziecko otrzymało drewnianą papużkę, którą własnoręcznie malowało. Wrażeń było wiele.

          Wycieczkę zorganizowały panie Teresa Kulińska i Elżbieta Skawińska. 

           

          Miasto Techniki w Szczecinie

          Dnia 06.10.2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyły na wycieczkę do Miasta Techniki w Szczecinie. Podczas godziny z Szalonym Profesorem, uczniowie zobaczyli z bliska eksplozje i wybuchy, usłyszeli „grające” , mogli skosztować chrupka i wypuścić nosem parę. Poprzez zabawę dzieci badały zjawiska z różnych dziedzin życia. Zobaczyły tam m.in. „szalone” zegary, studnię bez dna, tańczące kubki, nieskończoność od środka, wirujący domek. Największą atrakcją było to, że wszystkiego można było dotknąć, samodzielnie wykonać doświadczenia i eksperymentować.

           

           

          MISTRZOWIE KODOWANIA W ZESPOLE SZKÓŁ W KOZIELICACH

          Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do IV edycji programu Mistrzowie Kodowania.Program ten organizowany jest przy udziale Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Samsung Electronics Polska. Patronat nad projektem objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji.Program Mistrzowie Kodowania uczy programowania, które ma na celu rozwijanie w dzieciach umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia. W dzisiejszych czasach są one niezbędne nie tylko specjalistom, ale wszystkim młodym ludziom - przyszłym pracownikom. Mistrzowie Kodowania to nowa inicjatywa w polskich szkołach. Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa. Pozwala lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne, sprawia, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować własne projekty i wykorzystywać je dla własnych potrzeb.

          Młodzi programiści z naszej szkoły już kodują. Opiekunki Mistrzów Kodowania panie: Kamila Korniewicz i Monika Burda uczą programowania.

           

           

                   ​INICJATYWA RADY RODZICÓW

          W ramach programu „ Razem łatwiej” Rada Rodziców podjęła inicjatywę zagospodarowania wewnętrznego dziedzińca szkoły. Dokonano tam nasadzeń ozdobnych drzew i krzewów. Posadzono m.in. magnolie, brzozę, świerki, cyprysiki ale też wrzosy czy lawendę. Dzięki temu przedsięwzięciu nasze patio wygląda okazalej i cieszy na co dzień zarówno oko uczniów jak i pracowników szkoły.

           

                                                                                  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

          Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczęcie roku szkolnegoDnia 1 września o godzinie 10.00 w Zespole Szkół w Kozielicach nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrali Pani dyrektor Beata Rejmer oraz Pan wójt Piotr Rybkowski, którzy przekazali informacje o najważniejszych zadaniach na nowy rok szkolny oraz życzyli wszystkim sukcesów w nauce i pracy. Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.                                                                 

           

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Kozielicach im. Osadników Ziem Zachodnich
      • 91 561 11 48 pedagog 690 577 674
      • 74-204 Kozielice Kozielice 73 Poland
      • 91 563 03 27
  • Galeria zdjęć

      brak danych