• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• Nowa galeria DZIEŃ BEZ PLECAKA została dodana do albumu fotograficznego

Dzień bez plecaka ogłoszony przez Samorząd Uczniowski obudził w naszych uczniach niespotykane pokłady kreatywności. Jak zwykle wykazali się niesamowitą pomysłowością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka. Po raz kolejny udowodnili, że ich wyobraźnia nie ma granic.

• POWITANIE WIOSNY

• Nowa galeria POWITANIE WIOSNY została dodana do albumu fotograficznego

W czwartek, 21 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie  ubrani w kolorowe stroje wyruszyli  w korowodzie, oznajmując mieszkańcom Kozielic nadejście wyczekiwanej przez wszystkich wiosny. Piękna, słoneczna pogoda wprowadziła wszystkich w  dobry nastrój. Uwieńczeniem wydarzenia było ognisko i wspólne pieczeni kiełbasek.

• KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

• Nowa galeria KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR" została dodana do albumu fotograficznego

„Kangur Matematyczny” to międzynarodowy konkurs matematyczny. Jego celem jest
            propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich
            typów. W tym roku konkurs został ustalony na dzień 21 marca 2024r.
            W Szkole Podstawowej w Kozielicach do konkursu przystąpiło 10 uczniów w następujących
            kategoriach:
            - Maluch – 7 uczniów,
            - Beniamin – 3 uczniów.
            Konkurs miał formę testu, w którym dokładnie jedna odpowiedź była prawdziwa. Test
            konkursowy w kategorii "Maluch" zawierał 24 zadania, zaś w kategorii Beniamin – 30 zadań.
            Czas na ich rozwiązanie wynosił 75 minut.
            Uczniowie z zaangażowaniem i w wielkim skupieniu rozwiązywali zadania.
            Każdy uczeń za uczestnictwo w konkursie otrzymał tangram chiński.

• WYCIECZKA DO BPI POLSKA W LIPIANACH

• Nowa galeria WYCIECZKA DO BPI POLSKA W LIPIANACH została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 11.03 2024r. klasy V odbyły wizytę w zakładzie produkcyjnym BPI Polska w Lipianach. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z produkcją wyrobów włókienniczych, tekstylnych oraz wyrobów z tworzyw sztucznych. Uczniowie zostali poinstruowani jak należy zachować się na hali. W trosce o swoje bezpieczeństwo dzieci zostały zaopatrzone w kamizelki i obuwie ochronne. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję obserwować pracę na hali produkcyjnej w tym  najnowszą technologię pracy robotów. Kolejną atrakcją było wykonanie według własnego projektu postaci bajkowej wykonanej z gąbki. W ramach podsumowania zwiedzania dzieci uczestniczyły w quizie dotyczącym zagadnień związanych z linią produkcyjną zakładu.  Za uczestnictwo  otrzymali  drobne upominki, które z pewnością będą im przypominały wycieczkę do fabryki. Na koniec na uczniów czekała miła niespodzianka-słodki poczęstunek.

Uczniowie i nauczyciele bardzo dziękują za miłe przyjęcie i serdecznych przewodników jak również Panu Dyrektorowi  za możliwość zwiedzenia zakładu.

• DZIEŃ KOBIET

• Nowa galeria DZIEŃ KOBIET została dodana do albumu fotograficznego

8 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet wzorowany na czasach PRL. Uczniowie zaprezentowali modę oraz przedmioty z tamtego okresu. Kolorowe stroje wywołały dużo uśmiechu a rzeczy gospodarstwa domowego ogromne zaciekawienie.

• WARSZTATY "CZEKOLADOWY AUTOBUS"

• Nowa galeria WARSZTATY "CZEKOLADOWY AUTOBUS" została dodana do albumu fotograficznego

Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przenieść się do magicznego świata czekolady dzięki warsztatom Czekoladowego Autobusu. Mogli własnoręcznie stworzyć wymarzoną tabliczkę czekolady, zobaczyć jak powstaje czekolada i poznać jej historię, poznać wiele ciekawostek na temat czekolady, pobawić się formami z czekolady, zachować po spotkaniu miłe pamiątki w postaci stworzonych przez siebie czekoladowych modeli oraz dyplom Mistrza Czekolady.